Jdi na obsah Jdi na menu

V  I D E O
- folklor -
 
 
P O D R O B N Ě J I
 
20.01.2009
Strýca Jindru Kolaříkového ste mohli vidět už v prvním díle v takových menších kúskoch. To víte, všecko do jednoho dílu dat nejde. Strýček nám velice pěkně povyprávjál a byla by škoda, kdybyste u toho nebyli takej. Proto si v posledním, čtvrtém díle z jameku pustíme celú besedu v dřevěnici u Pechanců. Rád bych eště túto cestú poděkovál všeckým tetičkám a strýčkom z Klubu důchodců ve Valašských Klobúkách a třeba sa zasej nekdy vypravíme na kus řeči.
 
20.01.2009
Valašský mikulášský jarmek néni enom setkávání ludí s luďama, ale aj ludí se zvířatama. Včíl zrovna nemám na mysli, že ste nad ránem nekoho potkali, jak sa táhne dom, jak zvěr. Myslím tým opravdové domácí mazlíčky. Nevěříte? Tož sa dobře dívajte. Ten, kdo sa totiž v sobotu zastavíl kúsek pod Konsenkú, mohl vidět věci nevídané. Strýc Molkúj z Lidečka tam předváďál se svojima psíkama, prasatkem, baránkem, kozú a husama opravdu neuvěřitelné kúsky.
 
20.01.2009
Valašský mikuláš jarmek po druhej. Tentokrát jsme sa vypravili na besedu s Tetu Tarabusovú, která nám pověděla o jarmeku, dozvěděli jsme sa aj vícej o velikém Valašském a Vševalaškém bále, kerý sa chystá v Klobúkách koncem ledna. Nemohli jsme chybět ani v chalúpce, které sa Kosenka praví, kde zasej naše známé a šikovné cérky tkaly na tkalcovském stavu a naši oblíbení muzikanti z Malé Dúbravy a Haladryje hráli. Potkali jsme Tlukovy-Bystřické z Trenčína, rodáky ze Slavičína a nakonec jsem sa optali strýca, co sklénky oplétá na jeho prácu. Všady jsme enom besedovali. Tož tak nejak. Zasej je to všecko v takovém slepičínském stylu, tož sa nedivte. Kdybyste náhodú chtěli byt protivní a pravili, že sa enom ulévalo a že jsme užralé, tož nech. Ale pravím vám, že to néní o pití. Je to takové počastování sa a pozdravéní. Tady to tak chodí.
 
16.01.2009
Ve Valašských Klobúkách sa konál už 17. Valašský mikulášský jarmek. Protože je to slavnosť široko daleko najvětší a hlavně přesně po naší chuti, tož ani letos Televiza Slepičín nemohla chybět. Vydali jsme sa do Klobúk ve složéní Luxka, Evita, Jerzi a Mára a povím vám, bylo na dlúho. Jarmek býl, tak jak dycky, o setkávání ludí a hlavně o tom bude aj naša reportáž. Stavili jsme sa na besedu za strýcama a tetičkama, dověděli sa nejaké ty valašské múdra, dali si po štamprli, ochutnali dobrotky a bylo nám fáň. Letos sa nám toho sešlo trochu vícej, než lóni, proto bude reportáž rozdělená do několika dílů, pro ty co sa vydržíja dívat. První díl má název Setkávání ludí.
 
05.03.2008
Teta Tarabusová zavolala Televizu Slepičín, nech sa dojde podívat, jak probíhajú také fašanky ve Valašských Klobúckách. A tož sem jednoho pěkného dňa sedl na autobus a vypravíl sa podívat do Klobúk, jak to tam chodí. Ani tentokrát mňa moji klobučtí kamarádi nezklamali. Bylo to veselé, tak jak to má byt a hlavně bylo sa na co dívat. A tož nejaký ten záběr sa podařilo udělat aj pro vás, keří jste seděli doma. Včíl možu s jistotú povědět, že když Teta poví, dycky to stójí za to. Příště sa mosíte do Klobúk na nejakú tú akcu vypravit takej.
 
26.02.2008
Vitajte ogaři aj cérky. Zadařilo sa a máte tu slibovanú reportáž z Valašského bálu ve Valašských Klobúkách. Jednu už sme sice vysílali,  ale to bylo enom také, abyste nepravili. Včíl si to dáme všecko pěkně po pořádku, jak to má byt, tak jak to naša kamera zachytila. Pokáď sa vydržíte dívat až do konca, určitě zjistíte, že ste udělali velikú chybu, pokáď ste zrovna na tomto bále nebyli. Že to byla paráda, jak sa sluší a patří na taký bál, o tom nemože byt vůbec pohybu. Reportáž je rozdělená do dvúch díly. Do jednoho sa to totiž fšecko nevlézlo a my vás o nic nechceme ošidiť. Tož zase za rok na Valašském ahojte. 
 
03.02.2008
Jerzi s Evitú sa vypravili zasej na další ples, tentokráť do Dolní Lhoty. První, že sa idú bavit a že na co by cosi točili a pak to Jurkovi nedalo. A tentokráť mosím povědět, že sa mu opravdu zadařilo. Video sa mě totiž velice lúbí. Ples neměl chybu, tú sem udělál já, že sem tam nebýl. Vynikající scénka v podání divadelní společnosti Debřa nebo cimbálová muzika Vizovický Juráš sa postarali nezapomenutelnú atmosféru. Tož třeba příští rok vyrazíme. Vy, co jste nebyli sa možete podívat na video. Zdravíme fšecky dolnolhotské.Jurka s Evitů sa koncem roku vypravili na zabíjačku do Pitína. Jitrničky, jelita, podbradek aj ovarovica, všecky tyto dobroty vóněly po celej dědině. My jsme takej okoštovali, donéstli aj dom a povím vám, že néni nad pravú valašskú zabíjačku. Když je šikovný řezník, ide mu práca od ruky, má k sobě dobré pomocníky, tož je to radost.
 
28.01.2008
Vypravili sme sa na Valašský bál do Valašských Klobúk. Dneskaj vám přinášáme akorát pár záběrů. Velká reportáž teprva příjde, na tú si mosíte chvilku počkat. Tož vydržte. Akca to byla velice podařená, klobúčtí nám připravili opravdu nádherný večer a hlavně nádherný zážitek.
 
20.01.2008
Valašský bál ve Slavičíně je za nama. Akca to byla, tak jak každý Valašský bál, uplně parádní. Zabavili jsme sa, potkali jsme plno známých, dali jsme si po štamprli, nedky aj po dvuch a bylo nám fáň. Zase sa možeme celý rok těšit na túto valašskú veselicu, kerú nám rok co rok chystjú šikovní ogaři a cérky z cimbálové muziky Slavičan. Tým ich fšecky velice zdravím a děkuju jim za nádherný večer. Tentorkáť si ale televiza vzala volno, tož neměly byt ani fotky, ani video. Ale Jurkovi to nedalo, foták si zvál a cosi nafotíl. Dokonca aj nejaké to video udělál. Je toho sice málo, ale je. Tož to trošku berte s rezervú. Sice sa o to snažíme pořád, ale z hovna kulu neuděláme :o). A jestli nás zasej pomluvíte, že jsme byli nacébení, tož už sem na mú dušu nic nedám :o)
 
28.12.2007
Sice trošku neskořej, ale přeca. Jednoho podzimního odpoledňa jsme sa šli podívat na slavické náměstí na dožínkovú slavnost. Zima byla teda pořádná, proto asi byla takej taková malá účast. Trúfám si řéct, že účinkujících bylo víc, než samotných diváků. Přesto ale ti, co vyrazili v nedělu do města neprohlúpili a měli příjemný kulturní zážitek. Eště jedno malé upozornění. Né abyste sa zase nekeří divili, že ve Slavičíně sú v zimě dožínky, to už bylo opravdu před pár měsícma :o). Krátký rozhovor možete vidět v pani Struškovú, v poslední době se stále více populárním panem Liborem a jeho ženú nebo známým fotografem Tomášem.
 
27.12.2007
Možná jste ani do včílka netušili, že je tu na okolí tolikých muzik. Tož věřte, že je. Už jsem vám ukázal Slavičan, Píšťalenku, Haladryju a mnohých dalších sa určitě eště dočkáte. Dneskaj vytahuju kdesi z kapse cimbálovú muziku Klobučan, kterú moja kamera natočila při vernisáži ve Valašských Klobúkách. Na cibál sice zastúpila Honzu Tarabusa jeho sestra, nám dobře známá Katka Tarabusová, ale tož už sa mezi tyma muzikama tak dělá. No to enom abyste věděli, abyste sa nedivili. Záznam sice néni nijak kvalitní, to víte ludí tam bylo, že pořádně nebylo čut, ale tož zasej by byla škoda neukázat vám to. Jak bude víc času, tož vám je představím trochu bližej. Tož nech sa aj Klobučanu daří.
 
09.12.2007
Husličky v podání cimbálové Muziky HALADRYJA,  kterou jsme natočili na 16. Valašském mikulášském jarmeku ve Valaškých Klobokách.
 
03.12.2007
Tradiční jarmek ve Valaškých Klobúkoch máme za sebú. O tom, že to byla mimořádně povedená akca nemože byt absolutně pochyb, Televiza samozřejmě nechyběla a podařilo sa natočit aj nejaké ty záběry. Ti co nebyli, možú závidět, ti co byli si jistě rádi připomenú...
 
26.11.2007
Cimbálová muzika Slavičan pokřtila v sobotu 24. listopadu ve slavičínské Sokolovně, za obrovské účasti široké veřejnosti i pozvaných hostů, své první CD a DVD nazvané "Od jara do zimy". O nádherný večer se postaral nejen samotný Slavičan, ale také dětský folklórní soubor Slavičánek, cimbálová muzika Primáš z Přerova nebo užasná, a jak bylo patrné, stále mimořádně populární Jarmiľa Šuláková. Skvělou atmosféru navíc znásobila přítomnost manželů Staňkových, bývalých učitelů Základní umělecké školy ve Slavičíně, kteří se zcela neplánovaně zapojili do programu.
 
04.11.2007
Naší spřátelení Píšťaláčci měli další vystúpení. Tentokráť na vernisáži na gymnázce ve Valašských Klobúkách. Samozřejmě jsem sa na ně mojel jít podívat aj sem. Když si nekoho spřátelíte, tož to sa tak dělává, že chodíte :o). Na tejto akci hráli v šesti as s Katků a Adamem. Nepřijel jsme sice nic natáčat, ale tož když už máte ten aparát v kapsi, tak vám to nedá, šak pár záběrů nemože byt nikdy na škodu. Trvali na tom, že mě mosíja takej neco zahrát. Povím vám, že to bylo fainově strávené páteční odpoleďna. Poznál sem aj rodiče uměleckého vedúcího Davida, keré týmto zdravím.
20.10.2007
 
23.08.2007
Vitajte fšeci, dnes vám přinášám první díl naší reportáže z folklorního festivalu Ozvěny Horňácka ve Velké nad Veličkou, kam jsme sa na dva dni vypravili s Evitou a Jerzim. Dnešní krátká reportáž je z pátečního večera. Postavili jsme stan a vypravili sa na koncert Cimbálové muziky Martina Hrbáča a Čechomoru. Byla to bomba, co Vám mám povydat, zkuste aspoň trochu načerpat tu atmosféru. Samozřejmě vy, co to lúbíte...
 
22.08.2007
A je tu i druhý díl Ozvěn Horňácka. Omlouváme se za týdenní zpozdění, ale to víte, času je málo a to střihání je náročné. Zdravíme fšecky
 
23.07.2007
Tentokrát naše toulavá kamera zamířila do Velké nad Veličkou na jubilejní 50. Horňácké slavnosti. Reportáž je rozdělena do dvou dílů...
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář