Jdi na obsah Jdi na menu

Televizní velikonoční výlet - 22.3.2008

22. 3. 2008

VELIKONOČNÍ VÝLET

 

sobota, 22.3.2008 v 9 hodin

 

 

 

 

20.3.2008

Tak zas je to trochu ináč. Dostál jsem zprávu, že stezka na Pulčíny, kerú sa mělo jít je uzavřená, protože sú tam spadané stromy a okolo Pulčínských skal asi takej. Nevadí, to na věci nic nemění. Udělali jsme poradu a na Půlčíny sa přeca enom ide. Akorát nepůjdeme lesní stezků, ale normálně po cestě, tam aj zpátky. Bude to takový výšlap na Pulčíny. Nepolezeme pochopitelně ani na skály, na ty sa enom z dáli podíveme. Dál už sa bude pokračovat dle původně zveřejněného programu - zpátky do Lidečka na Čertovy skály a do Motorestu sa občerstvit. Tož enom abyste věděli. Co sa počasí týče, mosíme počítat se všeckým. Vidite, jak to vypadá včíl. Chvílu sněží, chvílu svítí slunko. Pokud nebude vysloveně škaredě, tak sa pojede, to je jasné a je možné sa domluvit na nejakéj tej akci na středisku. Nebudeme nic tlačit na silu. Pokáď dojedeme na místo, bude nefáň, tož sa otočíme a pojedeme zpátky, hlavní je projet sa vlakem. V každém případě sa eště v sobotu ráno podivajte na Slepičín, jestli sa neco nezměnilo.

 

 

 

17.3.2008

A je to tady, konečně jsme sa dočkali. Po roce jedeme opět na náš tradiční televizní velikonoční výlet. Aj když sa nám kolikrát nechtělo jet, vypadalo to, že bude zima a proklínali jsme ranní vstávání, dycky jsme byli nakonec rádi, že jsme sa na takovú akcu vypravili. Základem byla cesta vlakem, protože to má svoje kúzlo a pokáď možno, tož do přírody. Užili jsme si spústu legrace a dali aj trošku do těla a hlavně sa pořádně proluftovali. Včíl čujte rozhodnutí generálního ředitelství, kam sa vlastně jede a co sa bude dět.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PULČÍNSKÉ SKÁLY, ČERTOVY SKÁLY LIDEČKO

 

 

 

 

 

-V 9 hodin sa vydáme vlakem drkotákem ze Slavičína do Lidečka. Eno pro upřesnění uváďám nekerým, že vlak odjížďá z vlakového nádraží z Hrádku, né autobusového :o)

-Z Lidečka už pěkně po svojích pěšky po lesní cestě na Pulčínské skály. Ty co sa budú cítit a nemajú závratě na skaly vylezú, ti keřím sa bude motat hlava, ostanú dole a počkají, až ti ostatní slezů nebo popadajú. Potom sa vypravíme zpátky přes samotný Pulčín, kde sa zastavíme v infocnetru, pokáď bude otevřené a pak už enom po cestě zasej zpátky do lidečka

-V Lidečku sa zastavíme na Čertových skalách, je to po cestě a pokád nám výjde čas a já mysím, že výjde, to sa stavíme na oběd nebo enom tak na Kofolu na motorestu, kerý je naproti skalám.

-Zpět dom zasej vlakem.

 

 

 

Trasa pěšky má asi 10 km, terén zvládnú to aj tací „túristi“ jak já :o). Ale nemyslete si, aj tak dojdeme dom ucaplutkovaní. Cesta tam vede po lesní asfaltce a z části po lesní stezce. Cesta zpět po silnici Pulčín-Lidečko z kopce.

 

 

 

Nezapomeňte si vzít: Sportovní oblečení, dobrú a pohodlnú obuv do terénu, hlavně do lesa (né, aby nekdo došél ve střevícoch), teplé oblečení, svačinu neco na pití, pláštěnku a tak jak dycky dobrú náladu. Butelka slivovice nemože byt na škodu. Možete si klidně nachystat neco pro zábavu druhých, šak pošpekulujte.

 

 

 

Pro koho je výlet určený: Pro fšecky, kteří si chcú udělat pohodový výlet do přírody a pokochat se krású valašských kotárů a zpříjemnit si tak svátky. Nečekajte žádnú televizní show, tá se tentokráť nekoná. Každý ide sám za sebe a svojím tempem. Vezměte si se sebú koho chcete, hlavně nekoho, s kým sa zabavíte a zpříjemníte si celú cestu. Vy keří váháte a stydíte sa nás a pravíte si, že je to zas súkromá akca, tož sa nestyďte a poďte, šak vám uši neutrhneme a rádi sa s vama seznámíme. Vesmes nás znáte s Televize, takže víte, co jsme zač :o).

 

 

 

Pro koho výlet určený néni: Pro napučance, nafrčance, protivce a umrčance. Ti nech si idú sami nebo radši sedíja doma, také my rozhodně nemosíme!

 

 

 

Odjezd

 

Autobus k vlaku nejede, takže vyrážáme asi tak, jak dycky pěškobusem, možeme sa domluvit na nějaký sraz třeba na panelákách, kdo by chtěl a neví, kde je nádraží.

 

 

 

Odjezd ze Slavičína vlakového nádraží v 9 hodin

Odjezd z Valašských Klobouk v 9.42

 

 

 

Co to stójí, máme na to?

 

Pojedeme na skupinovú slevu. Ti, kteří o ňu mají zájem přijdú na nádraží o deset minut dřív a připraví si drobné. Ti co tam nebudú (na nikoho nečekáme, ať je to v klidu) nebo budou chtít být nezávislí na skupině a jet domů dřív nebo později, si koupí jízdenku sami za plné jízdné. Jízdné: asi 70,-Kč (při skupinové slevě i 50)

 

 

 

 

Za jakého počasí sa jede?

 

Pokud bude silně pršet, výlet se ruší. Pokud bude mrholit jede se. V každém případě bude konečné rozhodnutí ráno zveřejněné na stránkách. Pokud si nebudete jisti, mrkněte se. Ideální je, abyste se přihlásili dolů do komentářů, ať víme

 

 

 

Záverem

 

Pokáď chcete jet s nama, hlaste sa k nám na nádraží, ať víme. Abyste sa za nama náhodú netáhli celú cesty, mysleli si, že idete s nama a my o tom nevěděli :o). Hubu máte, normálně sa optajte: „Su tady správně v Televizi Slepičín?“ Zdravit sa tentokrát budeme: Vitajte

 

 

 

Ahojte a budeme sa těšit na další povedenú akcu.

 

Organizační vedoucí výletu: Mára Tulpa, generální ředitel TV Slepičín

 

 

Předchozí článek

 

 

 

 

VELIKONOČNÍ VÝLET 2008

 

22.3.2008

 

 

 

 

Pomalu, ale jistě se blíží Velikonoce a s nimi i náš tradiční velikonoční výlet. Proto je nejvyšší čas připravit a naplánovat ten letošní, který opět proběhne pod záštitou Televize Slepičín a Informačního, kulturního a turistického centra B40. Tradice našich prvních výprav za dobrodružstvím a poznáním je rok od roku stále populárnější. Sobota před Velikonocemi je pak už čtvrtým rokem vyhrazena právě pro náš tradiční velikonoční výlet. Zúčastnit se může každý, komu se nechce sedět doma a chce si udělat s přáteli, kamarády hezký den. Podmínkou účasti je pouze dobrá nálada. Základním kritériem je cesta vlakem, nejlépe po „Vlárské dráze“ spojená s nějakou tou menší procházkou, pokud možno do přírody. Rožnov pod Radhoštem, Zbrašovské aragonitové jeskyně a Hranická propast nebo Velké Karlovice sklidily v minulých letech velký úspěch. Především již zmiňovaná cesta vlakem má své obrovské kouzlo. Jak jsme si mohli ověřit, nemá cenu se zbytečně pouštět do žádných větších a především drahých akcí. Pěkný den se dá strávit také v našem okolí. Otevírám tedy diskuzi na téma „Kam na velikonoční výlet“. Pochopitelně hned přidávám několik svých tipů. Letos volím jednoznačně přírodu a hlavně osvědčené trasy. Jako nejvhodnější se mi jeví Pulčíny, na které jsme si minule ve složení já, Evita a Michalka udělali nádherný výlet.

 

 

 

Do komentářů se vyjádřete k jednotlivým návrhům nebo přidejte další, ať se o nich můžeme bavit. Napište také, pokud víte, že se zúčastníte nebo to máte v plánu.

 

 

 

PULČÍNSKÉ SKÁLY, ČERTOVY SKÁLY LIDEČKO - Vlakem ze Slavičíma do Lidečka, odkud pěšky lesem po stezce na Pulčín, trasa má asi 3 km. Zastávka na Pulčínských skalách, návštěva infocentra a pak zpět druhou stranou po cestě do Lidečka opět asi 3 km. V Lidešku zastávka na Čertových skalách a pak občerstvení v motorestu, vlakem domů. Je to velice pěkný výlet do přírody, není to ani tak náročné, přesto jsme byli posledně „ucaplutkovaní“. Ještě jednou ho doporučuju a přikláním se k této variantě.

 

 

 

Odjezd ze Slavičína v 9 hod., příjezd do Lidečka v 10 hod.

Odjezd z Lidečka 15:07, ve Slavičíně v 16.20 hod. nebo 16:48, ve Slavičíně 18:49

 Jízdné: asi 70,-Kč (při skupinové slevě i 50)

 

 

 

 

KRÁLOVEC ROZHLEDNA – Vlakem do Valašských Klobouk, odtud pěšky po naučné stezce z nádraží na Královec. Na Královci prohlídka rozhledny, možnost občerstvení v Rekreačním zařízení Královec a pokračovat po naučné stezce zpět do Klobouk. V Kloboukách na sodovku v restauraci Šafrán a vlakem zpět. Trasa má 7-13 km.

 

 

 

Odjezd ze Slavičína v 9 hod., příjezd do Klobouk v 9:42 hod.

Odjezd z Klobouk 13:02, ve Slavičíně 13:38 nebo 15:38, ve Slavičíně 16:20

Jizdné: asi 51,-Kč (při skupinové slevě i 37)

 

 

 

 

SLOVENSKO VRŠATEC – Vlakem do Vlárského Průsmyku, odkud pěšky lesem na Vršatec. Na Vršatci občerstvení v restauraci a zpět do Vlárského Průsmyku. Trasa Vlára-Vršatec-Vlára odhadem 18 km

 

 

 

Odjezd ze Slavičína v 9 hod., příjezd na Vláru 9:25 hod.

Odjezd z Vláry 15:50, ve Slavičíně 16:20 nebo 18:14, ve Slavičíně 18:49

Jízdné: asi 38,-Kč (při skupinové slevě i 27)

 

 

  

 

Výlet na Královec
 
Velikonoční výlet 2007 - Velké Karlovice
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Evička - Výlet

18. 3. 2008 16:43

Tak kamarádi, já se taky hlásím na výlet, to si vám užijem srandy. Já se tedy přimlouvám k výletu na Pulčínské skály, ten Vršatec možem dat až bude teplej. Budeme se moc těšit v sobotu, i když moje drahá polovička a spoustu našich dobrých kamarádů odjede na hory do Itálie. No nic nedá sa, mosím sa obééjíít bez Svetrůho Chmýří.

turista z Brumova - velikonoční výšlap

3. 3. 2008 13:40

Tradiční velikonoční výšlap na Vršatec


Neděle
23. 3. 2008


Člověk by sa ani nenadál, že tak brzo po silvestrovském výšlapu jsou tady už velikonoce. Zima s nama pořádně vykývala, sněžný skútr s novým světlem a navijákem leží naleštěný v garáži a běžky sů natáhlé v pérách......Nezbývá nám nic jiného než drat podrážky na botách a gumy na kolách. Takže všichni kolo-běžkaři a ostatní turisti je před nama neoficiální zahájení letní sezony. V nedělu 23. března vyrazíme na Vršatec, a to z Brumova aj z Bylnice, také ze Sidonie a kdo chce može aj z Nedašova . Vystartujte tak, abyste byli přibližně v poledně na Vršatci. kolem jedné bude už tradiční společné foto před hotelem Vršatec. Nezapomeňte vzít sebů výživné iontové nápoje! Výšlap sa uskuteční za každého počasí - není špatné počasí, je jen špatně oblečený turista!


Pájoš - Smůla největší

20. 2. 2008 21:51

Jak na sviňu jedeme v ten termín do nějakých zasr... Alp lyžovat:-) Moc si to užijte, ať vyjde počasí.

Luxka - hlavně sa vyléčit

19. 2. 2008 9:04

Milý Máro, tak sa mosíš pořádně poléčit a vyležat, když si nemocný, nabrat nových sil, a pak to isto istě ujdeš. Zvlášť když hnacím motorem bude tradičně slivovica :-)

yeti - každý to zvládne

18. 2. 2008 16:21

Neznám nikoho ,kdo by to neušel !!!

Mára - Tož budeme vidět

17. 2. 2008 14:53

A ostatní jak to vidíja? Ten Vršatecz takej néni špatný, ale nevím, jestli bych to ušél :o)

takéj ogar z Brumova - na Velikonoce jedině Vršatec!!!

17. 2. 2008 10:05

Také bych doporučil na velikonoce Vršatec!!! Akorát pro zpestření bych cestu zpátky zvolil směr Brumov,ať nejdete tam aj zpátky po stejné trase.Z Brumova-Bylnice-Štěpána a Sidonie tam určitě dorazí dosť horalů.Je to velká akce tak sa připojte.Rádi uvidíme ředitela s televizů a příznivcama na hotelu Vršatec!!!

ogar z brumova - velikonoční výlet

15. 2. 2008 10:56

na velikonoce chystáme Vršatec - brumovjané, bylničené, sidoňáci.

Marta - Výlet

14. 2. 2008 19:54

Přátele, kamarádi tak opět se nám blíží Velikonoce a naše oblíbené výlety,tož mě by se lůbil ten Vršatec na Slovensku, tam jsem chtěla už dávno, ale nějak nikdo nechtěl.Na Královci i na Pulčinách jsem byla,ale pokud většina rozhodne pro jednu z těchto dvou variant, tak se podřídím. Myslím, že to bude jistě zajímavé a napínavé pokud nás pojede zase 150 jako vždy taková sebranka naše:).Samozřejmě musí jet i skupinový vedoucí se ženou a osmi dětmi:).Tak piště své návrhy at se můžem rozhodnout.

Luxka - vejlet

14. 2. 2008 8:50

Tak já už mám termín zapsaný v diáři,takže já určitě letos pojedu.Dokonce Antonín řekl,že si vezme volno,pokud bude moct,takže možná pojede i on.Jemu se velmi zamlouvá výlet na Pulčiny,já bych ještě radši jela na Vršatec,ale samozřejmě záleží i na všech ostatních,jak se dohodneme.Já už se teda rozhodně těším :-)