Jdi na obsah Jdi na menu

JAK SA MAJÚ - Cimbálová muzika Vizovský Juráš - ČLÁNEK

2. 6. 2008

Vitajte fšeci,

 

mysím, že néni nutné nikomu připomínat, že muzika a folklór k naší Televízi neodmyslitelně patří, proto sme si dneskaj pozvali na takú malú internetovú televizní besedu naše oblíbené a spřátelné muziky, súbory a iné. Chtěli sme, aby nám povykládali,  jak sa jim daří nebo nedaří, co je nového nebo co néni, co chystajú nebo nechystajú. Nekeří si doslova urvali od huby a ukrojíli si místo krajíca chleba kúsek svojeho drahocenného času a pobesedovali s nama. Jako první sa zastavíl strýc Dalibor Bambuchúj z cimbálovém muziky Vizovský Juráš z Vizovic.

 

 

 

 

 

 

CIMBÁLOVÁ MUZIKA VIZOVSKÝ JURÁŠ
Povydání se strýcem Daliborem Bambuchovým

 

 

 

 

Ahojte strýcu Dalibore, dlúho jsme sa neslyšeli a tož by mňa osobně aj naše diváky zajímalo, jak sa máte, co děláte, co je u vás v muzice nového. Povíte?

 

Ahoj Máro! Tož aby bylo jasné. Budeš mi tykat. Já tykám každém. Už su tak starý, že sem mohl skoro každého učit - teda mladším tykám bez rozpaků. Chlapom starším také: na dědině si všeci chlapi tykajů. A babě když aj staré tykneš a povíš jí cérenko, tož sa zlobit nebude.

 

 

 

Tož to je pro mňa veliká čest, to si ani nezadlužím. Tak vitaj Dalibore.

 

 

 

 

Poslúchaj, pravili ludé, že jste sa snáď zasej  pustili do nového CD. To je teda neco. Na co sa možeme těšit tentokrát?

 

 Dali zme tam takové věci, co ludé chtěli. Žádný folklór. Enem jedna Vlámská (co zme si ju odtama přivézli). Sú tam věci co hráváme  kostele na našich koncertoch, sú tam aj takové věci, kerýma obveselujem na báloch. Chystali zme sa na to tak, že nekeré věci máme na repertoáru deléj. Novinek, keré tam majú premiéru je pomály.

 

 

 

Toto vaše cd néni první, jaké byly ty minulé?

 

 První zme natočili asi před desíti rokama. menovalo sa Vánoční koncert a byly na něm koledy a neco z tzv. vážnej hudby (Fibich - poem, Bach Air atd.). Druhé bylo v r. 2003. To byl samý folklor. Půl Valašsko, druhá půlka Slovácko a Slovensko.

 

 

 

 

Příprava takého digitálního nosiča néni jistě ničím jednoduchým. Jak dlúho ste sa chystali, kdo sa na tom všeckém podílal, kde sa natáčalo a jak vám to šlo?

 

To předchozí zme točili u Franty Šebáka ve Slavičíně. Teď to nové zme chtěli dělat zase s ním, ale buď nemohl on nebo my a pak už to nešlo odkládat - klarinetistka je už v dost pokročilém požehnaném stavu a tak zme sa domluvili z jedným ogarú, co má stúdio na Vsetíně - PRO - MARTS. Zbalil si všecky saky paky a měl toho moc (šak sa podívaj na jeho www stránky) a přiharcovál. Točili zme to u nás ve škole v sále. Tři dni zme dělali jak oteklí pak sa to trochu vylepšilo ve stúdiu, udělali zme si sami aj všecku grafiku a včíl nám to dělajú gdesi v Brně. Po neděli mi to dovezú. Gdybys měl sem cestu, zavolaj, stav sa a nejaký kúsek Ti aj dám. No šak gdyž sa stavíš, povykládáme a budeš aj vědět co tam je.

Máte do budúcna nejaké další plány v oblasti vydavatelskej? Budú si moc fanúšci aj nadalej rozširovat svoje CD sbírky Vizovského Juráša?

 

Další CD zatým neplánujem až neco vymyslíme.

 

Jaká bude letošní sezóna, chystáte neco, co vás čeká?

 

Sezóna už začala. Vymetáme festivaly, oslavy, večírky a gdeco. Neco prostředňáci, neco velcí. V blízku Brno, Vlčnov - Jízda králů, Kolárovský mlynček, hotel Tuskulum atd. Za hranice letos nejedem, leda že bys nám zorganizoval nejaké turné.


Strýcu, díky Ti moc za tvůj drahocenný čas, kerý sa ani nedá ničím zaplatit, jedině snáď valašských zlatem, teda slivovicú. Šak naplánujeme aj nejaké to sezéní. Ale to víš, včíl furt nekde lécu. Za týden jedeneme na jakési to televizní turné. Tož vitaj a už sa těším, až si poslechnu nahrávku.
Zatým - majsa  strýc Dalibor

 

 

Fotogaleria z natáčání cédéčka

Stránka o Vizovském Jurášovi na Slepičín - povydání, fotky, videa

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář