Jdi na obsah Jdi na menu

JAK SA MAJÚ - Cimbálová muzika Haladryja - ČLÁNEK

2. 6. 2008

Po Cimbálovéj muzice Vizovský Juráš sa nám ozvala Cimbálová muzika Haladryja z Rožnova pod Radhoštěm, se kterú ste měli možnost sa v Televizi už takej setkat. Nezapomenutelné sú známé Husličky v jejich podání, keré sme natočili na Valaškém mikulášském jarmeku ve Valaškých Klobúkoch. Na besedu došla basitka Hanka Paculová.

 

CIMBÁLOVÁ MUZIKA HALADRYJA

Povydání s Hankú Paculovú

 

Ahojte ogaři a cérky z Haladryje, pozdravéní patří hlavně obúm Hankám, přimášce aj basistce. Tož povydajte, je u vás něco nového, chystáte něco

Ahoj, tak jsem napsala krátké info o Haladryji. Ono teď není o čem moc psát, ale až budě nějaká větší/zajímavější akce, tak dám vědět. Letos máme za sebou bál v Prešově a úspěšný koncert v rožnovské Čajovně na konci trati. Naše činnost je ve zdánlivém útlumu, protože mě (basistku) dostihly studijní povinnosti. Sbíráme síly na léto, připravujeme si nový, možná trochu netradiční repertoir a plánujeme akce do budoucnosti.Kromě soukromých akcí (oslavy, svatby, večírky) hráváme každý měsíc v Ogarově dvoře v Rožnově na večeru s cimbálovkou. O víkendu 30.5. - 1.6. přijede do Rožnova p. R. a Valašského Meziříčí dětský folklorní soubor Rozmarija z regionu Šariš na východním Slovensku a my budeme u toho. Více informací na http://rozmarnevesno.ic.cz/. O prázdninách se (jako návštěvníci) chystáme na některé se slovenských folklorních festivalů.

 

Cimbálová muzika Haladryja: http://haladryja.php5.cz

Video na TV Slepičín

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář