Jdi na obsah Jdi na menu

Sobotní párty na středisku, vytvarný plenér

18. 11. 2007

Obrazek      Divnice (MOCZ) - Televize Slepičín uspořádala v sobotu v Informačním, kulturním a turistickém centru B40 zábavné odpoledne, které se neslo v duchu svátečním a především odpočinkově a relaxačním. Součástí sezení byl i výtvarný plenér. Návštěvníci střediska měli za úkol vytvořil libovolnou malířskou technikou kresby do soutěže Televize Slepičín „Když Obrazeksi hraju nezlobím“. „Podařilo se nám připravit skutečně výjimečný projekt. Dospělí lidé se vrátili do dětských let. Vidět to nadšení v jejich „dětských očích“ a to oddání se práci, bylo opravdu nezapomenutelné. Kreslilo se všude, dokonce i na barovém pultu“, říká nadšený generální ředitel TV Slepičín Marek Tulpa na konto jistě povedené akce. A není se čemu divit, vždyť účast Obrazekbyla vskutku nad očekávání. Přišla téměř dvacítka hostů. Většina zúčastněných se skutečně do tvorby zapojila a vytvořila tak naprosto unikátní dílo, které bude za nedlouho vystaveno v nové galerii Záchod v centru B40 spolu s díly televizních diváků, kteří své příspěvky zaslali poštou, mailem nebo přinesli osobně.

 

 Obrazek      Hvězdou celého odpoledne i večera byla italská celebrita Tancini, která v pondělí přijela na pozvání Televize Slepičín na Valašsko. Generální ředitel nestačil přebírat její umělecké skvosty. Maria prozradila, že pracovala také jako návrhářka. Svůj talent rozhodně nezapře, dílo jí šlo od ruky.     

      Celkovou pohodovou atmosféru navodila i chuť a vůně svařeného vína červeného i Obrazekbílého. Součástí akce byla totiž i svařáková párty. Do přípravy tohoto oblíbeného lahodného nápoje, dle svých vlastních tajných originálních receptur se již tradičně pustila slečna Marta, tentokrát se svou novou pomocnicí Monikou. Pod pokličku ovšem nedali nahlédnout nikomu, je to pochopitelné, výsledek byl totiž znamenitý.

 

Obrazek       Zpestřením večera byla také velkoplošná projekce filmů a fotografií z dílny Televize Slepičín. Senzací potom prezentace známého cestovatele, slavičínského rodáka,  čecho-australana Dana Cabáka. Ten se snažil přiblížit přítomným své cesty po pro ně tak vzdálené Austrálii. Dan také diskutoval o problémech současné  Austrálie a velmi ochotně odpovídal na bezpočetné dotazy všech Obrazekpřihlížejících. Ti pak mohli své znalosti a vědomosti zúročit ve známé soutěžní hře Chcete být milionářem. V sále bylo cítit obrovské napětí a přesto, že si výherce odnesl pouze 1,-Kč, odešel domů s takovým zážitkem, jako by se účastnil hry v opravdovém televizním studiu o opravdové výhry.  

      Účast byla hojná, milým a vítaným překvapením byli Obrazeknapříklad známý automobilový závodník Petr Ševčík, populární Xien s přítelkyní, často přezdívaný také jako Harry Potter nebo novomanželé Semelovi. 

      Organizátoři mohli být spokojeni, protože cíl prožít odpočinkové a relaxační odpoledne byl splněn. Touto akcí se uzavřel poměrně bohatý kulturní rok na středisku B40. Generální ředitelství se už teď těší na přízeň svých fanoušků v roce 2008. 

 

 

      Závěrem malá připomínka. Diváci Televize mají poslední možnost zaslat své výtvory do soutěže „Když si hraju nezlobím“ a představit tak svou fantazii a výtvarný um široké veřejnosti, v neposlední řadě se pak postarat o originální výzdobu střediska B40 a především podpořit dobrou věc. Originály totiž budou vydraženy v aukci Televize Slepičín a získaná částka bude převedena na účet některé z dobročinných organizací. Kopie děl pak zůstanou i nadále vystaveny na středisku. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář