Jdi na obsah Jdi na menu

Do kina v sobotu - nový projekt ve Slavičíně

24. 10. 2007

Unikátní projekt „Filma a škola“ ve Slavičíně aneb „Do kina v sobotu“

 

      Slavičín je jedním z měst, ve kterých probíhá unikátní projekt Film a škola. Jeho smyslem je především podpora filmové a estetické výchovy středoškolské mládeže. Řadíme se tak mezi města, ve kterých se aktivně zapojili na kulturního vzdělávání naší mládeže.

 

     „Rádi byste ve Slavičíně někdy strávili sobotní večer v kině? Navíc u nějakého skvělého bijáku a zadarmo? Díky projektu Film a škola máte jedinečnou příležitost. A co víc, ještě si sami vyberte, který film budou hrát?“ Tak to je otázka, kterou studenti, v čele s Víťou Zemčíkem položili návštěvníkům svých nových stránek. Přišli totiž se zcela originálním nápadem, který nemá v našem městě obdoby. Oslovili pana Fialu, provozovatele městského kina, díky kterému je projekt ve Slavičíně realizován, s návrhem, aby v rámci „Film a škola“  promítal v sobotu a umožnil tak dostupnost kina i těm, kteří jsou z nejrůznějších důvodů přes týden mimo. Vznikl tak návazný projekt „Do kina v sobotu“, který je v těchto končinách naprosto výjimečný. Pro maximální podporu zřídili také webové stránky, na kterých si návštěvníci kina mohou díky hlasování sami zvolit film, který by rádi viděli. Archiv je opravdu obrovský, vždyť jde o „zlatý fond“ české i světové kinematografie.  A tak budou mít diváci jistě z čeho vybírat. Projekt spolufinancuje Zlínský kraj, proto se nevybírá žádné vstupné. Věřme, že podobných aktivit bude nejen v našem městě přibývat. Dík patří všem zúčastněným, především panu Fialovi.

 

Nově zařazujeme na naše stránky rubriku „KINO Slavičín“ s programem kina Sokolovna vždy na celý měsíc. Najdete ji v hlavním menu.

 

Stránky projektu "Do kina v sobotu"

Mára

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář