Jdi na obsah Jdi na menu

 

CIMBÁLOVÁ MUZIKA VIZOVSKÝ JURÁŠ

F  O  T  O    -    V  I  D  E  O    -    Č  L  Á  N  E  K

 

 Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Obrazek

Obrazek

 Obrazek

 Obrazek

 

Představte si, jak my tak všady různě palúdáme po tých naších kotároch, tož jsme zasej cosi našli. A povím vám, že aj tentokráť je to cosi velikého. Objevili jsme další, pro nás až do teď neznámú, cimbálovú muziku. Tá ale néni v žádném případě neznámá, ba právě naopak, to enom my zme do včílkaj nevěděli. No, pravím, jepší najít pozdějc než vůbec. To máte tak. Když sedíte doma na štokrli, nemožete sa nic dozvědět ani nic vidět. No aj když dalo by sa o tom polemizovat, možná bych sa aj sám se sebú pohádál. Ono totiž dnes je možné uplně všecko. Nemosíte dokonca ani do hospody jít a s kumpánama si možete vypit virtuálně. Tak! Ale zpátky k muzice... Aj když dle mojeho názoru nejaká tá decka vínečka nebo štamprla k tej muzice stejně patří. „Tož co s tú muzikú, kurnik šopa. Už sa konečně vymáčni!“, pravím si. Tož jo. Muzika nás zaujala, velice sa nám lúbila (a to já ju přitom znám enom ze záběrú od Jurky) a tož jsme sa obrátili na strýca Dalibora, kerý to má ve Vizovicách všecko na starosti. Ten nemeškál a velice ochotně nám všecko povyprávjál. To včíl sa vám to budu snažit  přetlumočit. Jak sem kúpil, tož prodám. Vy, co mňa znáte, tož víte, že aj možná trochu ináč :o).

 

Tož strýcu Dalibore, jak to s tyma muzikama vlastně máte? Malý Juráš, velký Juráš, trochu su z toho jeleň, nemožu sa dopátrať pravdy.

Sedni si na lavicu ogaro, čuč, daj si štamprlu a dobře posúchaj, všecko ti povím, když si tak zvědavý. S týma muzikama je to tak. Včílkaj na farním plese v Dolní Lhotě hráli moji velcí, teda Vizovský Juráš. Potom existuje eště Jurášek, teda Vizovský Jurášek. To sú moji prostředňáci. A aby toho nebylo málo, tož mám eště malé učně, ale ti sa teprva učíja. Nekeří hrajú v Jurášovi aj v Juráškovi. Muziky sa prolínajú, sú tam různé záskoky, tak jak už to u muzik bývá. Naša muzika existuje od ledna 1989. Z původních členů už zme ostali enom třé, ostatní postupovali s věkem a podle toho jak sa jim dařilo z tých menších. Když sa sejdeme všeci, je nás 12. Prostředňáků aj malých asi taky tak.

 

Vizovský Juráš

Juráš hrává všady možně, doprovázá aj súbor Portáš z Jasennéj. S nima zme sjezdili půl Evropy. Vyvrcholéním naší snahy je dycky vánoční konzert ve vizovickém kostele svatého Vavřinca. Je to známé a dycky ve stejnú dobu, 26.12. ve tři hodiny odpoledňa. Tož sa dojděte nekdy podívat. Uslyšíte vážnú hudbu, lidovú, koledy a jiné.

 

Vizovský Jurášek

Jurášek sa zasej stará o menší akce, hlavně doprovázá všecky skupiny súboru Vizovjánek. Ti už majú takej kus světa sjezděný.

 

Hráváme aj u vás. Třeba lóni na podzim sme ve Slavičíně hráli s Vizovjánkem, v prosinci aj na Mikulášském jarmeku v Klobúkách. Tam zasej s Portášem ve vestibulu.

 

Už sa podařily aj 2 CD. Vánoční konzert (vážná muzika a koledy) a Dybych byla ptáčkem (enom folklor). Tú druhú zme dokonca točili u vás ve studiu Unart s Frantú Šebákem, když už zme u toho Slavičína.


A tož strýcu Dalibore, eště povězte, jak sa vám lúbilo v sobotu na plese?

Tož dobře nám bylo na plesi. Pěkně sa nám hrálo, ludé nás pěkně poslúchali, pořadateli vláčali hltanicu aj slopanicu - skvělé. Akorát... Včera zme sa na zkúšce domlúvali, jak to bylo faň a potom z kohosi vylézlo: "A gdo sa eště krom mňa posrál?" A tož popřiznávali sa fšeci, co jedli guláš. Ti všeci měli v nedělu ráno rychlejší krok. "Ale šak ten guláš nebyl zkýščený, to byzme poznali!" Býl dobrý. Asi zme byli špatnější my. Nevadí. Občas je třeba sa pročistit. Jak nás zavolajú, narok tam budem hrát. 

 

Poděkování strýcovi

Tož strýcu Dalibore týmto Vám Televiza moc děkuje za všecky ty informace, zasej jsme o neco chytřejší. To víte, taká televize mosí všecko vědět. Všeckým Jurášom, malým aj velkým přejeme nech sa jim daří, nech jim to parádně hraje a strýcovi Daliborovi nech má ze všeckýma furt trpělivost a hlavně, nech mu dělajú enom radost. No, šak my si vás už od teďka pohlídáme a budeme sledovat a kdyžtak nás informujte. Nebo jak já dycky pravím: „A ukažte sa zase nekdy v Televizi Slepičín.“ S úctú Televiza, Mára.

 

A závěrem eště neco pro diváky

A eště na závěr pro diváky. Pravda, možná strýc Dalibor pověděl nekeré věci trošku ináč, néni to uplný doslovný přepis, šak mňa znáte. Ale kdyby seděl u nás v Televizi, tož by to  určitě pověděl přesně tak. Je vidět, že je naladěný na stejnú notu jak my a dúfám, že aj vy fšeci, keří sa včíl díváte a máte rádi folklor.

 

Web: Cimbálová muzika Vizovský Jurášek

Mail: Strýc Dalibor

 

V I D E A 

 
 
 

 

Z pohádek...

 

 

 
 
 
 
Metallica - Nothing Else Matters
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

AlbertMulky - How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

29. 5. 2018 21:24

The prostate gland is the central portion of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate is found just in front of the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really really irritating and inconvenient to the patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.Prostate infection, also referred to as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 yrs . old. Infections in the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of all varieties of prostate infection. It is a result of bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition of the particular defect inside the gland as well as the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be caused by trauma for the urinary tract or by infections via the rest with the body. A patient may feel testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal from the prostate defect then making use antibiotics and NSAIDs to treat the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not even to create the cause of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective diet is important. These are some from the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for general health and this will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies claim that a couple of ejaculations weekly will assist you to prevent cancer of the prostate.

3. Eat red meat moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef a week will raise the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most critical measure to consider to ensure a healthy prostate is always to go for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you need to select prostate examination at least once 12 months.

Terer R. - Vizovský Juráš

29. 12. 2009 20:38

Dekuju za peknu chvilu na www.slepicin.cz.Su uz chlapisko v letech a pri poslech sem aj omladol.Devuchy jen dalej rozdavajte radost sobe a druhem.Vdaka vam.Strec onkl.

Petr Gašpar - tak z toho jsem šel do kolen...

7. 1. 2009 15:51

Paráda,
škoda, že na cimbál a husle nehrajete více této muziky